ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА З РАДІОТЕХНІКИ У ВНТУ

Свято технічної думки відбулось на теренах Вінниччини. Справжнім випробуванням для студентської молоді напрямку навчання радіотехніки, серед яких також було багато радіоаматорів та конструкторів радіоаматорської апаратури, стала участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з радіотехніки, фінал котрої відбувся 3-6 квітня на базі Вінницького національного технічного університету.

Урочисте відкриття фінального етапу олімпіади розпочалось з вітальних слів та 3-D презентації про університет першого проректора д.т.н., професора Олександра Романюка. Урочистим продовженням стало оголошення учасникам та організаторам вітального листа від міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника: «Україна покладається на молоде покоління, його талант, завзяття, сумління і готовність відстоювати національні інтереси, творити гідне майбутнє своєї Батьківщини.» А також офіційного привітання від голови Вінницької обласної державної адміністрації Миколи Джиги (розміщено на сайті http://vsort.org.ua/). Вітальні слова представників генерального спонсора ПрАТ «Датагруп» Віктора Маценко та головного спонсора ТОВ «СБІ» Анатолія Тиндика запевнили учасників у перспективності отримуваного фаху, динамічному розвитку галузі й гострій потребі у висококваліфікованих випускниках з ґрунтовною теоретичною та практичною підготовкою!

У змаганнях брали участь п’ятдесят учасників з більшості провідних вищих технічних закладів України. Завдяки старанням колективу кафедри радіотехніки та її завідуючому, голові журі Олімпіади д.т.н., проф. Олександру Осадчуку Всеукраїнська олімпіада з радіотехніки відбувається у Вінницькому національному технічному університеті вже вчетверте. Метою проведення олімпіади є підвищення якості освітньо-кваліфікаційної підготовки фахівців-радіотехніків, створення умов для їх подальшого професійного зростання, пошук талановитої студентської молоді – технічної еліти нашої країни. На Всеукраїнській олімпіаді з радіотехніки юні фахівці демонструють свої знання з базових радіотехнічних дисциплін: «Основи теорії кіл», «Сигнали та процеси в радіотехніці», «Аналогові електронні пристрої», «Електродинаміка та поширення радіохвиль», «Цифрові пристрої та мікропроцесори». На думку учасників, місто Вінниця та гостинні представники організаційного комітету вдало поєднали інтелектуальне змагання з змістовним культурним представленням регіону та університету. Логічним завершення заходу стало визначення переможців та нагородження їх цінними подарунками й сувенірними призами.

Переможці олімпіади в індивідуальному змаганні:
Перше місце – Станіслав Коваленко (Севастопольський національний технічний університет);
Друге місце – Володимир Тромсюк (Вінницький національний технічний університет) та Едуард Потримай (Харківський національний університет радіоелектроніки);
Третє місце – Сергій Фабірковський (Національний університет «Львівська Політехніка»), Микола Маринін (Національний технічний університет України «Київський Політехнічний Інститут»), Володимир Паньків (Житомирський військовий інститут ім. С.П. Корольова Національного авіаційного університету).

Крім того кожному конкурсанту було вручено сертифікат учасника, а також відзначені переможці неофіційного командного заліку:
Перше місце – Севастопольський національний технічний університет;
Друге місце – Вінницький національний технічний університет та Національний технічний університет України «Київський Політехнічний Інститут»
Третє місце – Харківський національний університет радіоелектроніки; Національний університет «Львівська Політехніка» та Чернігівський технологічний університет.

У рамках офіційного закриття Всеукраїнської студентської олімпіади з радіотехніки для учасників, членів журі й усіх бажаючих проведено презентацію доповіді «Необходимость применения новых технологий мобильной связи. LTE/LightRadio» Андрієм Дудченко представником ПрАТ «Alcatel-Lucent».

Олімпіада без перебільшення є знаковою в літописі розвитку не тільки Вінницького національного технічного університету, а й міста – Вінниці. Організаційний комітет Всеукраїнської студентської олімпіади з радіотехніки висловлюють слова подяки генеральному спонсору ПрАТ «Датагруп» та головному спонсору ТОВ «СБІ» за фінансову підтримку. А також інформаційним партнерам за висвітлення подій олімпіади.

http://ur4nww.narod.ru/vsort/