Політехівці Володимир Тромсюк та Юрій Іванов стали переможцями серед студентів найпрестижніших вузів країни

Одразу дві олімпіади міжнародного значення відбулись у Вінницькому національному технічному університеті у квітні.

Уже вчетверте у ВНТУ відбувається Всеукраїнська студентська олімпіада з радіотехніки. Цьогоріч приїхали показати набуті фахові навички понад півсотні юних спеціалістів з 18 регіонів України.

В умовах сучасного стану розвитку бездротових телекомунікаційних систем необхідні фахівці, що здатні розробляти, встановлювати та налаштовувати приймально-передавальні пристрої і модулі таких систем.

Протягом останніх трьох років переможцями в індивідуальних і командних заліках були представники НТУУ «КПІ» й нашого університету. Аби змінити лідерів, цьогоріч Севастопольський національний технічний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки та Національний університет «Львівська політехніка» доклали максимум зусиль — виставили дуже сильні студентські команди. Посиленою приїхала і команда Харківської інженерно-педагогічної академії, капітан якої Сергій Костенко торік посів третє місце в індивідуальному заліку. Лідером команди нашого університету був переможець минулорічної олімпіади студент 4-го курсу Володимир Тромсюк. А от в команді КПІ відбулася зміна поколінь — вона приїхала оновленим складом — розповідає старший викладач Костянтин Коваль.

Запекла боротьба між командами розгорнулася після конкурсного туру на етапі подання апеляцій. Найбільш амбітними були представники ХНУРЕ. Перемогу в індивідуальному заліку олімпіади здобув представник СевНТУ Станіслав Коваленко (99 балів зі 100). Володимир Тромсюк з ВНТУ поступився лише декількома балами (95) і посів друге місце. Також друге місце посів представник ХНУРЕ Едуард Потримай з великим відставанням від лідерів (83 бали).

Треті місця зайняли представники НУ «Львівська політехніка», НТУУ «КПІ» та Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова НАУ.

Усі конкурсанти отримали пам’ятні роздаткові матеріали і сертифікати учасників олімпіади, а також свіжі номери журналів «Радіоаматор» і «Радіоконструктор» від партнерів олімпіади. За рахунок коштів генерального спонсора — компанії «DATAGROUP» і головного спонсора ТОВ «СБІ» (Вінниця) зорганізовано культурну та екскурсійну програми для учасників олімпіади.

Не залишились без перемоги вінничани і на іншій олімпіаді зі спеціальності «Системи управління і автоматики». В результаті проходження двох етапів, лідером у командному заліку стали господарі олімпіади, друге місце – за Донбаською державною машинобудівною академією, трійку лідерів закрив Харківський національний університет радіоелектроніки.

Всього за 13 років проведення олімпіади в ній взяли участь більше 400 учасників з різних куточків України, а також найкращі студенти Білорусі та Молдови. У нинішньому році боролись за перемогу 16 команд, які в основному складались з 3-х чоловік. Перемогу здобув четвертокурсник Вінницького політеху Юрій Іванов. Один із спонсорів вручив грошовий подарунок найкращій дівчині у рейтингу олімпіади, оскільки зазвичай дівчат у технічних вузах вчиться не так вже і багато, тому їх треба цінувати.

Джерело