Відкриття фінального етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з радіотехніки у ВНТУ

Шостий рік поспіль початок квітня у Вінницькому національному технічному університеті розпочинається визначною подією – фіналом Всеукраїнської студентської олімпіади з радіотехніки (ВСОРТ-2014). У цьому році, не зважаючи на важкі суспільно-політичні події в державі, на студентське інтелектуальне змагання прибула значна кількість учасників – 32 студенти з 10 провідних вищих навчальних закладів України. Метою проведення цієї олімпіади є підвищення якості освітньо-кваліфікаційної підготовки фахівців-радіотехніків, створення умов для їх подальшого професійного зростання, пошук талановитої студентської молоді – технічної еліти нашої країни. Саме тут юні фахівці радіотехніки демонструють свої знання з базових дисциплін – «Основи теорії кіл», «Сигнали та процеси в радіотехніці», «Аналогові електронні пристрої», «Електродинаміка та поширення радіохвиль», «Цифрові пристрої та мікропроцесори».

Під час відкриття ректор ВНТУ професор Грабко Володимир Віталійович зазначив що для адміністрації та науково-педагогічного складу Вінницького національного технічного університету дуже поважно в черговий раз приймати фінальний етап олімпіади з радіотехніки. Наголосив на тому, що кожен хто вже присутній сьогодні на відкритті вже є переможцями та наліпили представниками своїх  університетів за напрямом радіотехніка. А також нагадав про те що попередні року в цьому традиційно чоловічому напряму підготовки брали участь представниці прекрасної статі. А декілька разів у різні роки здобували високі призові місця. Побажав усім учасникам вдалого виступу та перемоги найсильнішим. Наступним виступаючим став заступник директора департаменту освіти Вінницької ОДА пан Валерій Бачинський. Він зачитав вітальний лист голів виконавчої та представницької гілок влади на Вінниччині Анатолія Олійника та Сергія Свитка відповідно. У вітальному зокрема зазначається «Кожен з Вас знає, яке задоволення отримуєш від пізнання нового, незвіданого раніше. Вам відома радість відкриття і смак успіху. Тож проявіть максимум своїх знань та навичок, щоб перемогти! Змагайтеся чесно та наполегливо, будьте цілеспрямованими, зосередженими та уважними, в жодному разі не зупиняйтесь на досягнутому і в подальшому житті!» Також в урочистому відкритті взяли участь представник генерального партнера ВСОРТ-2014 керівник центрального регіонального управління „Датагруп” пан Рубан Валерій, який підтвердив високий рівень випускників Вінницького національного технічного університету. Наголосив на тому, що ВНТУ був і лишається найпотужнішою „кузнею висококваліфікованих кадрів”. Та коротко пригадав про згадки власного досвіду проходження державної атестації та складання випускного іспиту. Пані Торопова Тетяна представник головного спонсора товариства з обмеженої відповідальністю «Інтертелеком» побажала всім учасникам гарних вражень та наснаги у  цьому потужному інтелектуальному змаганні. Запевнивши всіх учасників, що „Інтертелеком” завжди готов підтримувати та сприяти розвитку молодих перспективних талантів.

Логічним завершенням відкриття ВСОРТ-2014 були вітальні слова голови організаційного комітету професора Павлова Сергія Володимировича, зокрема він коротко охарактеризував науковий потенціал профільного Інституту радіотехніки зв’язку та приладобудування з його потужними науковими школами. І побажав в майбутньому учасникам прославляти Україну у світі своїми здобутками та досягненнями. А також під час відкриття за допомогою залу було обрано варіант цьогорічних завдань Олімпіади. Вже завтра стануть відомі переможці як офіційного змагання так і виставки-конкурсу студентських радіоаматорських розробок в рамках проведення якої планується презентація та фіксація представниками Національного проекту «Книги рекордів України» найбільшого працюючого паяльнику, а також найчисельнішої колекції фігур виготовлених із радіодеталей.