Виставка-конкурс студентських радіоаматорських виробів на ВСОРТ-2014

Щорічно оргкомітет Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Радіотехніка» намагається організувати та провети олімпіаду на більш якісному рівні. Тож аналізуючи різноманітні можливості підвищення та урізноманітнення обовязкової частини олімпіади обираються нові ідеї для втілення їх у рамках проведення заходу. Цього року було вирішено провести виставку-конкурс студентських радіотехнічних розробок. Значна кількість її учасників підтвердила зацікавленість студентів до презентації своїх практично реалізованих радіопристроїв.  Зокрема були представлені такі роботи :

Генератор з прямим цифровим синтезом форми сигналу Виконав: Вознюк  В., Бузін В. Керівник: Цирульник С. М.

(Підготовка фахівців з радіоелектроніки неможлива без організації й проведення лабораторних практикумів по базових навчальних дисциплінах природничо-наукової, загальної професійної й спеціальної підготовки. У той же час добре відомо, що лабораторні роботи є найбільш дорогим видом навчальних занять, організація якого на сучасному рівні виявляється практично недоступної з економічним причин для більшості навчальних закладів в Україні. Запропонований генератор з прямим цифровим синтезом форми сигналу по силам виготовити власними силами навчальним закладом і дозволяє покращити якісь підготовки фахівців з радіоелектроніки у вищих навчальних закладах України.

Універсальний вимірювальний пристрій  Виконав: ст. Захарчук О.  Керівник: Метелиця А.О.

Універсальний  USB програматор  Виконав: Бузін В. Денисюк В.  Керівник: Цирульник С. М.

USB LC метр Виконав: Бузін В. Керівник: Цирульник С. М.

Прилад для діагностики радіоелементів Виконав:Денисюк В. Керівник: Ткачук В.М.

Підсилювач домашнього кінотеатра 5.1 Виконав: Вознюк В.Денисюк В. Керівник: Цирульник С. М.

Розроблений підсилювач складаєтся з блоку обробки сигналу, блоку керування,  LCD дисплею, дистанційного пульта, підсилювальних каскадів та акустичних систем «5.1».

Вхідний сигнал обробляється блоком обробки сигналу, який побудований на ІС PT2322 та PT2323. PT2323 виконує роль комутатора сигналу при вході 2-х канального сигналу на виході маємо 6 каналів, а PT2322 є аудіопроцесором на якому відбувається регулювання гучності, тембру, та режим «Mute».В якості підсилювачів сателітів використовуються мікросхеми TDA2050, в якості підсилювача сабвуфера використовується мостове з`єднання TDA2050. Живлення підсилювача потужності здійснюється від мережі змінної  напруги 220 В за рахунок блоку живлення з потужністю 80 Вт. Мікросхеми підсилювачів споживають найбільшу потужність і живляться напругою ± 22 В, блок обробки сигналу живиться напругою + 5 В.На передній панелі підсилювача розташований LCD дисплей, який відображає режими роботи підсилювача та поточний рівень гучності.Перевагою розробленого багатоканального підсилювача потужності є хороша завадостійкість, малі нелінійні спотворення, повний діапазон відтворюваних частот, використання сучасної елементної бази, та наявність пульта дистанційного керування.Пристрій є функціонально завершеним і рекомендується до використання разом з домашнім кінотеатром, персональним комп’ютером, багатоканальним DVD програвачем.

Підсилювач 2х20 Вт з індикатором рівня сигналу                              Керівник: Ткачук В. М.

4 канальна система дистанційного керування  Керівник: Загорський В. В.

Блок керування термостатом Виконав: Вознюк В. Керівник: Цирульник С. М.

Блок керування виконаний на мікроконтролері Attiny2313, прилад використовується для контролю температури у нагрівальних елементах, термостатах, та котлах.

Таймер одноканальний від 1с до 100 годин Виконав: Вознюк В. Керівник: Цирульник С. М.

Таймер виконаний на мікроеонтролері Atmega8 та LCD дисплеї. Пристрій використовується для виміру часу в технологічних процесах.

FM передавач Виконав: Вознюк В. Керівник: Цирульник С.  М.

Пристрій виконаний на спеціалізованій мікросхемі ВА1404. Передавач використовується для передачі в FM діапазоні звукових сигналів з будь-якого джерела звуку на звичайний радіоприймач.

Годинник/термометр/календар  Виконав:Вознюк В. Керівник: Цирульник С. М.

Пристрій виконаний на мікроконтролері Atmega8 та LCD дисплеї. Це універсальний пристрій який поєднує в собі годинник, календар та термометр.

Цифровий частотомір  (10Гц-100МГц) Виконав:Вознюк В. Керівник: Метелиця А.О.

Пристрій виконаний на мікроконтролері PIC16F84 та LCD дисплеї. Використовується в лабораторних цілях для виміру частоти.

Лабораторний блок живлення з цифровою індикацією Виконав:Виконав:Вознюк В. Керівник: Цирульник С. М.

Пристрій виконаний на мікроконтролері PIC16F628 та LCD дисплеї. Використовується в лабораторних цілях для дослідження основних функціональних вузлів блоків живлення.

LanTester Виконав:ст. гр. 4РТ2  Вознюк В. Керівник: Цирульник С. М.

Пристрій виконаний на мікроконтролері Atmega8 та LCD дисплеї. Використовується для діагностики Lan проводів на наявність обриву.

USB–термометр Виконав:Вознюк В. Керівник:  Цирульник С. М.

Пристрій виконаний на мікроконтролері Attiny2313. Проститий термометр, використовується для виміру кімнатної температури, та відображення температури на персональному комп’ютері.

RGB світломузиканальний пристрій Виконав:Бузін ВКогут В. Керівник: Цирульник С. М.

Емблема «Радіотехніка» Виконав: Вознюк В.  Керівник: Цирульник С. М.

Пристрій виконаний на мікроконтролері Atmega8. Емблема використовується, як світловий ефект, та в рекламних цілях.

Рекламно табло Керівник: Ткачук В.М,

Прилад для вимірювання вологості деревини Керівник: Загорський В.В.

Аналізатор спектра звукових частот Керівник: Загорський В. В.

USB пристрій дистанційного керування ПК Виконав: Бузін В., Денисюк В.  Керівник: Загорський В.В

Частотомір – Виконав:Лазун Олексій

Частотомір що міряє в діапазоні 100 Гц 30 МГц з похибкою 10-6.

Виконаний на мікроконтролері PIC.

Світлодіодний годинник Виконав:Шевчук Олександр

Індикація кругова. Виконав:Показ хвилин, годин, секунд.

Імпульсний Металошукач Виконав: Чарський Михайло

Термостат Виконав: Кулик Ярослав

 Годинник на 16-ти сегментному індикаторі Виконав: Слободяник Олег

Показ часу температури та дати, дня тижня.

 Годинник на матричному індикаторі Виконав: Джевага Вадим

Показ часу, дати.

Восьмисмуговий еквалайзер Виконав:Джевага Вадим

Третьоктавний.

Багатоканальний вимірювач парів речовин –Виконали: Осадчук Ярослав, Осадчук О. В.

Вимірює кількості сполук у випарі речовини.

Пристрій обміну даними з ПК на МК Виконав:  Слободянюк В

Пристрій являє собою систему конвертації та передачі даних на персональний комп’ютер з будь-якою операційною системою що підтримує USB пристрої.

Система побудована за досить класичним способом. Вона містить в собі перетворювач USB — COM який побудований на мікросхемі FTDI232 та управляючий процесор реалізований на мікроконтролері Atmega 8.

У представлений пристрій для наочності завантажено прошивку передачі літер з ПК на пристрій і навпаки. Єдиний засіб керування на платі пристрою є кнопка, що відповідає за передачу даних на ПК та скидання LCD дисплею. Да передачі даних із ПК на пристрій слугує безкоштовна програмка Terminal.

Даний пристрій можна використовувати для відображення інформації на світлодіодних табло, а управління з комп’ютера зробить процес зміни інформації дуже легким. Використавши радіоканал, такий пристрій можна буде реалізувати у безпровідному варіанті.

 Лауреатами виставки стали студенти: Віктор Когут та Володимир Кузін (Вінницький технічний коледж), Вадим Джевага, Віктор Слободянюк, Дмитро Михайлюк (Вінницький національний технічний університет). Переможці виставки-конкурсу були визначені: Ярослав Осадчук, Віталій Вознюк, Олексій Лазун – учасники від ВНТУ.

Усіх переможців було нагороджено цінними подарунку та призами від спонсорів ВСОРТ-2014. Від генерального спонсора компанії „Мелексіс-Україна” переможці отримали пізнавальну професійну літературу, направлену на розвиток практичних навичок в області радіотехніки та електроніки, можно сказати Біблію для кожного радіолюбителя «Мистецтво схемотехніки» авторів П. Хоровіца, У.Хілла. А також від головного спонсора компанії „Інтертелеком” переможцям подаровано фірмові високошвидкісні інтернет-модеми з безкоштовним підключенням.

Родзинкою цьогорічної олімпіади радистів стала реєстрація рекордів України за номінаціями „Колекція” та „Розмір”.  Зафіксовано рекордну кількість фігур з радіодеталей та радіоелементів – 100 штук. А також найбільший за розміром діючий макет паяльника довжиною 175,5 сантиметрів. Приємно відзначити, що реалі заторами цих рекордів стали студенти та викладачі кафедри радіотехніки Вінницького національного технічного університету. Організатори переконані, що спільна реалізація нових оригінальних ідей у роботі зі студентською молоддю забезпечую профорієнтаційну роботу та фаховий розвиток майбутніх спеціалістів у напрямках радіотехніки, зв’язку та приладобудування.

Фото-сесія ВСОРТ-2014: http://photo.vntu.edu.ua/359/?page=6&lang=0

http://ininv.vntu.edu.ua/ukr/index.php?option=com_content&view=article&id=350&Itemid=50&lang=uk

Відео: https://www.youtube.com/user/vsortvntu