У ВНТУ відбувся фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з радіотехніки

Цього року до оргкомітету Всеукраїнської студентської олімпіади з радіотехніки (ВСОРТ-2014) надійшло 50 анкет від 18 вищих навчальних закладів України. Не зважаючи на важкі суспільно-політичні події в державі, на студентське інтелектуальне змагання прибула значна кількість учасників – 32 студенти з 10 провідних вищих навчальних закладів України. Метою проведення цієї олімпіади є підвищення якості освітньо-кваліфікаційної підготовки фахівців-радіотехніків, створення умов для їх подальшого професійного зростання, пошук талановитої студентської молоді – технічної еліти нашої країни. Саме тут юні фахівці радіотехніки демонструють свої знання з базових дисциплін – «Основи теорії кіл», «Сигнали та процеси в радіотехніці», «Аналогові електронні пристрої», «Електродинаміка та поширення радіохвиль», «Цифрові пристрої та мікропроцесори».
Під час відкриття ректор ВНТУ професор Грабко Володимир Віталійович зазначив що для адміністрації та науково-педагогічного складу Вінницького національного технічного університету дуже поважно в черговий раз приймати фінальний етап олімпіади з радіотехніки. Наголосив на тому, що кожен хто вже присутній сьогодні на відкритті вже є переможцями та наліпили представниками своїх університетів за напрямом радіотехніка. А також нагадав про те що попередні року в цьому традиційно чоловічому напряму підготовки брали участь представниці прекрасної статі. А декілька разів у різні роки здобували високі призові місця. Побажав усім учасникам вдалого виступу та перемоги найсильнішим. Наступним виступаючим став заступник директора департаменту освіти Вінницької ОДА пан Валерій Бачинський. Він зачитав вітальний лист голів виконавчої та представницької гілок влади на Вінниччині Анатолія Олійника та Сергія Свитка відповідно. У вітальному зокрема зазначається «Кожен з Вас знає, яке задоволення отримуєш від пізнання нового, незвіданого раніше. Вам відома радість відкриття і смак успіху. Тож проявіть максимум своїх знань та навичок, щоб перемогти! Змагайтеся чесно та наполегливо, будьте цілеспрямованими, зосередженими та уважними, в жодному разі не зупиняйтесь на досягнутому і в подальшому житті!» Також в урочистому відкритті взяли участь представник генерального партнера ВСОРТ-2014 керівник центрального регіонального управління „Датагруп” пан Рубан Валерій, який підтвердив високий рівень випускників Вінницького національного технічного університету. Наголосив на тому, що ВНТУ був і лишається найпотужнішою „кузнею висококваліфікованих кадрів”. Та коротко пригадав про згадки власного досвіду проходження державної атестації та складання випускного іспиту. Пані Торопова Тетяна представник головного спонсора товариства з обмеженої відповідальністю «Інтертелеком» побажала всім учасникам гарних вражень та наснаги у цьому потужному інтелектуальному змаганні. Запевнивши всіх учасників, що „Інтертелеком” завжди готов підтримувати та сприяти розвитку молодих перспективних талантів.
Логічним завершенням урочистого відкриття ВСОРТ-2014 були вітальні слова голови організаційного комітету професора Павлова Сергія Володимировича, зокрема він коротко охарактеризував науковий потенціал профільного Інституту радіотехніки зв’язку та приладобудування з його потужними науковими школами. І побажав в майбутньому учасникам прославляти Україну у світі своїми здобутками та досягненнями. А також за допомогою залу було обрано варіант цьогорічних завдань Олімпіади.
В межах олімпіади також проводилась виставка-конкурс студентських радіоаматорських розробок, на якій близько 50 талановитих студентів і молодих науковців демонстрували працюючі радіотехнічні пристрої і прилади. Фахове журі обрало найцікавіші та найперспективніші розробки. Олена Юрщак, представник компанії «Мелексіс-Україна» (м. Київ) та Геннадій Степанович Паламарчук, представник компанії «Інтертелеком», приймали участь у нагородженні молодих радистів. Вони вручали подарунки – пізнавальну літературу та фірмові високошвидкісні інтернет модеми з безкоштовним підключенням.
Андрій Семенов, заступник голови журі олімпіади, модерував нагородженням та наприкінці звернувся до присутніх:
— Враховуючи, що цю виставку ми проводимо вперше і на превеликий жаль ніхто з учасників не привіз власні розробки ми визначали кращих лише серед двох навчальних закладів. Враховуючи значну зацікавленість учасників, представників спонсорів та засобів масової інформації до такого формату прояву радіотехнічних талантів. Оргкомітет планує проводити виставку і в подальшому та сподіваємось, на збільшення кількості учасників від інших вузів. Тому закликаємо учасників олімпіади з інших міст – в майбутньому, привозити свої радіотехнічні установки, пристрої, прилади тощо. А переможцями стали: Ярослав Осадчук, Віталій Вознюк, Олексій Лазун студенти базового для фінального етапу олімпіади студенти.
На завершення виставки оргкомітетом було підготовлено презентацію та фіксацію рекордів України у номінаціях „Колекція” та „Розмір”. Зареєстровано рекордну кількість фігур з радіодеталей та радіоелементів – 100 штук. А також найбільший за розміром діючий макет паяльника довжиною 175,5 сантиметрів. Приємно відзначити, що реалізаторами цих рекордів стали студенти та викладачі кафедри радіотехніки Вінницького національного технічного університету.
За результатами поданих апеляцій, остаточно були зафіксовані переможцями.

В індивідуальному заліку перемогу здобули:

1 місце — Паньків Володимир Володимирович – Житомирський військовий інститут ім. С.П. Корольова Державного університету телекомунікацій
2 місце — Полуденко Дмитро Сергійович – Вінницький національний технічний університет
3 місце — Дубровка Роман Ростиславович – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інституту» та Алтунін Сергій Ігорович – Національний університет «Львівська політехніка»

В командному заліку перемоги здобули:

1 місце — Житомирський військовий інститут ім. С.П. Корольова Державного університету телекомунікацій
2 місце — Вінницький національний технічний університет
3 місце — Національний технічний університет України «Київський політехнічний інституту» та Харківський національний університет радіоелектроніки

Усіх переможців було нагороджено цінними подарунку та призами від спонсорів ВСОРТ-2014. Від генерального спонсора компанії „Мелексіс-Україна” переможці отримали пізнавальну професійну літературу, направлену на розвиток практичних навичок в області радіотехніки та електроніки, можно сказати Біблію для кожного радіолюбителя «Мистецтво схемотехніки» авторів П. Хоровіца, У.Хілла. А також від головного спонсора компанії „Інтертелеком” переможцям подаровано фірмові високошвидкісні інтернет-модеми з безкоштовним підключенням.
Оргкомітет вважає своїм обов’язком висловити слова вдячності за вагому підтримку в організації та проведенні Всеукраїнської студентської олімпіади з радіотехніки представникам соціально відповідального бізнесу – Генеральному спонсору компанії „Мелексіс-Україна”, Головному спонсору компанії „Інтертелеком” та Головному партнеру компанії „Датагруп”. А також Інформаційним партнера журналам „Chip news Україна”, „Радіоаматор” та „Радиохобби”. Співпраця зі спонсорами та партнерами олімпіади забезпечує можливість оргкомітету проводити фінальний етап на високому організаційному рівні з змістовною культурологічно-екскурсійною програмою та різноманітними цінними подарунками для її переможців.
Фото-звіт: Фото-звіт, Фотогалерея ВСОРТ-2014
Відео: Ютуб
Детальніше: vsort.vntu@gmail.com